تحصیل و زندگی در پرتغال

مهاجرت

تحصیل در پرتغالتحصیل در پرتغال

یکی از پرطرفدارترین و سریع ترین و همچنین ارزان ترین راه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. به همین امر کشور پرتغال با دارا بودن دانشگاه های معتبر و پیشرفته آموزشی خود از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی را جهت ادامه تحصیل در پرتغال به سوی خود جلب کرده است.

شرایط تحصیل در پرتغال

🔸کارشناسی

تحصیل در پرتغال در دوره لیسانس بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد.شرط ورود به آن داشتن دیپلم 12 ساله دبیرستان مدرک پیش دانشگاهی است.

🔸کارشناسی ارشد

تحصیل در دوره ارشد نیز به مدت 2 سال می باشد در این دوره بیشتر رشته های به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای فارغ التحصیلی در این دوره مستلزم ارائه پایان نامه می باشد.

🔸دوره دکترا

تحصیل در دوره دکترا در تمام رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت تحصیل در این دوره بین 3 تا 5 سال می باشد.دانشجویان در پایان دوره تحصیلات خود می بایست رساله ای را ارائه نمایند.

مزایای تحصیل در پرتغال

📌 تحصیلات ارزان

📌 آموزش در بالاترین سطح کیفیت در دانشگاه ها

📌 مورد تایید بودن مدارک دانشگاه های پرتغال

📌 استفاده از بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها در مقاطع ارشد به بالا

هزینه های تحصیلی

پرتغال دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی است تحصیل در دانشگاه های دولتی با هزینه مناسب امکان پذیر می باشد ولی در دانشگاه های خصوصی این هزینه بالاست.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی سالانه حدود 2000 یورو و در مقطع دکترا سالیانه حدود 2500 یورو می باشد.

هزینه های زندگی

یک دانشجو در کشور پرتغال برای داشتن یک زندگی دانشجویی متوسط رو به خوب،ماهیانه در حدود 600 تا 650 یورو هزینه دارد که این هزینه شامل اجاره اتاق های دانشجویی،خورد و خوراک و رفت و آمد می باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی