زندگی و تحصیل در نروژ

مهاجرت

تحصیل در نروژتحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ به دلیل کیفیت عالی آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی به یکی از مقصدهای دانشجویان ایرانی و بین المللی در دهه های اخیر تبدیل شده است. نروژ از مدرن ترین کشورهایی است که در تکنولوژی، نوآوری و بالا بردن دانش جامعه پیشرو می باشد.

شرایط تحصیل در نروژ

مقطع لیسانس

تحصیل در این دوره به زبان نروژی است البته در برخی از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. طول دوره تحصیل در این مقطع 4 ساله است.مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش در این دوره آیلتس 6 می باشد.

مقطع فوق لیسانس

عموم رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در این مقطع 2 سال می باشد. برای پذیرش جهت این مقطع نمره آیلتس 6.5 مورد نیاز است

مقطع دکترا

زمان تحصیل این دوره بین 3 تا 5 سال می باشد. تحصیل در دوره دکترا در نروژ همانند سایر کشورهای اروپایی به گونه ای شغل محسوب می شود. جهت پذیرش در دوره دکترا، مدرک آیلتس 7 احتیاج است.

♦ هزینه تحصیل در دانشگاه های نروژ در هر ترم حدود 400 تا 800 کرون متغیر است.

♦ هزینه زندگی در این کشور براساس محل سکونت ماهیانه بین 7000 تا 10000 کرون می باشد.

نکات مهم در فرآیند پذیرش

الف) برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ باید مبلغی معادل 10000 یورو مبنی بر تمکن مالی فرد به دانشگاه ارائه شود.
ب) با توجه به هزینه های تحصیل در دانشگاه های نروژ باید عنوان نمود، نروژ کشور گرانی می باشد و بالا بودن میزان مالیات در این کشور هزینه زندگی در آن را بالا می برد.
ج) جهت تحصیل در هریک از مقاطع تحصیلی در نروژ ارائه ی مدرک آیلتس الزامی می باشد.
د) جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ معمولاً باید در بازه ی زمانی که از اول اکتبر تا اول دسامبر تعیین می شود اقدام نمایند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی