تحصیل و زندگی در لهستان

مهاجرت

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان با توجه به پایین بودن شهریه دانشگاه ها گزینه و پیشنهاد مناسبی برای دانشجویان بین المللی است.همچنین هزینه زندگی در کشور لهستان نسبت به دیگر کشورهای موجود در غرب و یا شمال اروپا کمتر خواهد بود. این امر بدین معناست که کل هزینه های تحصیل و آموزش و  زندگی دانشجویی در لهستان به صورت چشمگیری مقرون به صرفه می باشد.در این کشور امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و یا لهستانی است . یعنی دانشجویان می توانند حتی در سطوح پایین زبان انگلیسی را برای تحصیل خود انتخاب کنند. در صورتی که در خیلی از کشور ها در سطوح پایین تحصیلات فقط به زبان بومی آن کشور امکان پذیر است.

شرایط تحصیل در لهستان

مقطع کارشناسی

لهستان از معدود کشورهایی است که کورس های زیادی را در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می دهد. طول مدت تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد.

  • حق کار : دانشجویان دوره کارشناسی می توانند به صورت هفتگی به میزان 10 ساعت پاره وقت مشغول به کار شوند.

مقطع کارشناسی ارشد

به طور معمول مدت زمان تحصیل در این دوره بین 1 تا 2 سال می باشد. همچنین برای رشته های هنر، مهندسی، دامپزشکی، دندانپزشکی و پزشکی تحصیل در این دوره بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد. بسیاری از رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی می باشند.

  • حق کار : دانشجویان دوره کارشناسی می توانند به صورت هفتگی به میزان 20 ساعت پاره وقت مشغول به کار شوند.

مقطع دکترا

این مدرک به کسی اعطا می شود که پایان نامه خود را تمام کرده و با موفقیت از آن دفاع کرده باشد ، دانشجویان متقاضی شرکت برای این دوره باید مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن را داشته باشند.برای شرکت در این دوره نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی (معمولا تافل یا آیلتس) هستید.تحصیل در این دوره بین 3 تا 5 سال است.

  • حق کار : دانشجویان دوره کارشناسی می توانند به صورت هفتگی به میزان 30 ساعت پاره وقت مشغول به کار شوند.

هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

سالانه حدود 2000 یورو برای آموزش عالی و حرفه ای در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

سالانه حدود 3000 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و تخصص

هزينه تحصيل در رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری در لهستان دوازده تا چهارده هزار یورو در سال میباشد. و هزینه زندگی دانشجویی در ماه 500 تا 600 یورو میباشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp