تحصیل و زندگی در سوئیس

مهاجرت

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

سوئیس در سال 2017  به عنوان برترین کشور سال انتخاب شد. سطح بالای کیفیت آموزش، دموکراسی و اشتغال از مهمترین علل انتخاب این کشور به عنوان بهترین کشور جهان است. همین امر باعث شده تا سوئیس به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویی جهان تبدیل شود و دانشجویان از سراسر جهان شانس خود را برای ورود به این کشور امتحان کنند.

شرایط تحصیل در سوئیس

مقطع لیسانس

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع لیسانس دارند باید مدرک زبان آلمانی b1 یا b2 را داشته باشند زیرا زبان آموزش در این مقطع تحصیلی آلمانی و فرانسوی است که 4 سال به طول می انجامد.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای 10 ساعت بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 12 تا 15 فرانک به ازای هر ساعت می باشد. ماهانه دانشجویان برای کمک به هزینه های تحصیل خود حدود 1200 فرانک با کارهای ساده و خدماتی بدست می آورند.

مقطع فوق لیسانس

دوره فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این مقطع آلمانی، انگلیسی و فرانسوی می باشد . متقاضیانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل در سوئیس انتخاب می کنند ، باید مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 را داشته باشند

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای 20 ساعت بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 12 تا 15 فرانک به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 مقطع دکترا

جهت تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند در ماه مبلغی حدود 2000 فرانک حقوق دریافت می کنند. به همین دلیل متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری سوئیس بسیار زیاد است. البته دانشجویان باید برای اخذ بورسیه به چند نکته توجه نمایند که عبارتند از :

1.داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5

2.داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر

3.داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره

4.جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترای دانشجو

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای 30 ساعت به صورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع در آمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی