تحصیل و زندگی در جمهوری چک

مهاجرت

تحصیل در جمهوری چکتحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک به عنوان یکی از زیباترین کشورها در اروپای شرقی امروزه از معروف ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. سیستم آموزش عالی این کشور بیش از 70 دانشگاه را در خود جای داده است. این درحالی است که دو سوم این دانشگاه ها خصوصی می باشند.

تحصیل در جمهوری چک

مقطع کارشناسی

این مقطع در جمهوری چک 3 تا 4 ساله می باشد که عموما در پایان دوره دانشجویان از پروژه و یا پایان نامه کارشناسی خود دفاع کرده تا موفق به اخذ مدرک شوند. این دوره ها بیش از صد برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه شده که شهریه سالانه آن 7 هزار یورو  می باشد. به طور معمول هزینه دوره های کارشناسی در این کشور در زمره تحصیلات ارزان به حساب می آید.

مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع در چک به دو صورت ارائه می شود. برای فارغ التحصیلان کارشناسی دوره های 1 تا 3 ساله و دسته دیگر دوره های کارشناسی ارشد پیوسته 4 تا 6 ساله می باشد. برای فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی، دامپزشکی و بهداشت نیز برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد پس از دفاع از پایان نامه  می بایست در آزمون های رسمی دولتی شرکت نمایند. در دوره کارشناسی ارشد نیز بالغ بر 300 برنامه درسی به زبان انگلیسی موجود می باشد که شهریه سالانه آن تا 17000 یورو متغیر خواهد بود.

مقطع دکترا

این مقطع  سه ساله می باشد و برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد قابل ثبت نام می باشد. دفاع از پایان نامه آخرین اقدام در دوره دکترا می باشد.شهریه دوره دکترا نیز عموما 2000 تا 4000 یورو در سال می باشد.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

زندگی در جمهوری چک بسیار مقرون به صرفه تر از غرب اروپا می باشد. با توجه به شهری که در آن به تحصیل می پردازید هزینه های زندگی دانشجویی بین 300 تا 650 یورو در ماه می باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp