تحصیل در بلاروس

مهاجرت

تحصیل در بلاروستحصیل در بلاروس

افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر را دارند. به طور کلی راه های متفاوتی برای اخذ تابعیت و اقامت وجود دارد که یکی از این راه ها اخذ ویزای تحصیلی می باشد.تحصیل در بلاروس به علت مزایای فراوانی که برای متقاضیان تحصیل در اروپا دارد، دارای طرفداران زیادی است.

تحصیل در بلاروس

کارشناسی

برای تحصیل در این مقطع فرد باید ابتدا دوره 9 ماهه پاتفک را بگذراند. دروسی که در این دوره تدریس می شود شامل زبان و دروس زیست, فیزیک, ریاضی, شیمی و … است. این دروس با توجه به رشته ای که فرد در برای مقطع کارشناسی انتخاب کرده است تعیین می شوند. این دروس در سطح دبیرستان تدریس می شوند و فرد را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید. در واقع دوره پاتفک معادل پیش دانشگاهی در نظام آموزشی ایران است.طول دوره کارشناسی در کشور بلاروس 4 سال است. شهریه کارشناسی به طور متوسط در هر ترم 1500 دلار است.

کارشناسی ارشد

جهت تحصیل در این مقطع نیز فرد نیاز به گذراندن دوره پاتفک دارد. با این تفاوت که در طول دوره پاتفک فقط به خواندن زبان می پردازد و به این طریق برای ورود به دانشگاه آماده می شود.طول دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی 2 سال است. شهریه ارشد به طور متوسط در هر ترم 1700 دلار است.

دکترا

مدت زمان دوره تحصیلی دکتری در کشور بلاروس 3 سال تحصیلی است. تحصیل در بلاروس در این مقطع بیشتر به صورت پژوهش و تحقیق است و فرد دروس کمی را میگذراند. شهریه این مقطع به طور متوسط در هر ترم 2000 دلار است.

♦ تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی 4500 دلار به صورت سالیانه
♦ تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی 5000 دلار به صورت سالیانه
♦ تحصیل در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی 3000 الی 3500 دلار سالیانه

هزینه زندگی دانشجویی در کشور بلاروس ماهیانه بین 300 تا 700 دلار خواهد بود.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp