زندگی و تحصیل در ایسلند

مهاجرت

تحصیل در ایسلندتحصیل در ایسلند

برای متقاضیانی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند، اولین مرحله تصمیم گیری راجع به محل تحصیل و سپس هزینه های تحصیل در ایسلند می باشد. مهاجرت تحصیلی به ایسلند یکی از راه های ورود به این کشور می باشد که افراد از این طریق می توانند به مزایای بسیاری دست یابند.

مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ایسلند در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و مدت تحصیل در این مقطع 3 تا 4 سال می باشد. دانشجویان در حین تحصیل می توانند به مدت 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

مقطع فوق لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این کشور 2 سال به طول می انجامد. دانشجو می تواند در حین تحصیل به میزان 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود.

 مقطع دکترا

در این مقطع 180 واحد تحصیلی  باید گذرانده شود ، همچنین در مقطع دکترا به مدت یکسال پس از ورود باید پروپوزال ارائه شود.تحصیل در این مقطع 3 تا 5 سال زمان می برد. تحصیل در این مقطع به در بیشتر رشته های به صورت پژوهشی و ارائه مقالات می باشد.

شهریه تحصیل در ایسلند

هزینه های مؤسسات آموزشی خصوصی در ایسلند متفاوت است اما معمولا بین دوره های 5800 تا 10500 دلار بسته به دوره های انتخاب شده توسط دانشجویان در هرترم متفاوت می باشد. متقاضیانی که تصمیم به تحصیل در ایسلند دارند، حداقل 780دلار ماهانه صرف خواهند کرد.

هزینه ثبت نام سالانه دانشگاه ایسلند حدود 700 دلار می باشد.

هزینه های زندگی در ایسلند

هزینه های زندگی در ایسلند به صورت ماهیانه برای یک دانشجو بین 500 تا 1000 دلار می باشد، که این مبلغ با توجه به نوع زندگی هر فرد می تواند متغیر باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی