شرایط تحصیل و زندگی در اوکراین

مهاجرت

تحصیل در اوکراینتحصیل در اوکراین

 کشور اوکراین بعد از روسیه بزرگترین کشور اروپایی است. تحصیل در اوکراین به یکی از سه زبان انگلیسی،روسی و اوکراینی امکان پذیر است.بسیاری از دانشگاه های اوکراین از سال 2010 به بعد بسیاری از رشته ها را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. تنها در رشته هایی مانند هنر دروس به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند. در رشته های پزشکی مانند پزشکی عمومی و دیگر زیر شاخه های مربوط به پزشکی  به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

شرایط تحصیل در اوکراین

مقطع لیسانس

دوره کارشناسی در اوکراین با توجه به رشته انتخابی به یکی از زبان های انگلیسی یا روسی است. طول دوره تحصیل در این مقطع 4 سال است. جهت پذیرش در این مقطع حداقل نمره مورد نیاز آیلتس 5 می باشد.

مقطع فوق لیسانس

دوره ارشد در اوکراین 2 ساله می باشد. دانشجویان این مقطع مجاز به 20 ساعت کار در طول هفته می باشند. حداقل نمره زبان مورد نیاز جهت پذیرش در این مقطع آیلتس 6.5 می باشد.

مقطع دکترا

تحصیل در دوره دکترا در اوکراین به نمره زبان حداقل 6.5 نیاز دارد. تحصیل در این مقطع 2 سال به طول می انجامد. دانشجویان مجاز به کار در هفته به میزان 30 ساعت می باشند.

کار همزمان با تحصیل در اوکراین

تمام دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در تمام دوره های و رشته های تحصیلی در اوکراین اجازه کار دانشجویی به صورت 20 ساعت در هفته دارند. البته دانشجویان در آخر هفته و تعطیلات ژانویه و تابستان ها که دانشگاه ها تعطیل هستند. اجازه کار تمام وقت را خواهند داشت. دانشجویان کارشناسی بابت هر ساعت کار دانشجویی مبلغی بین 7 تا 10 دلار و کارشناسی ارشد و دکترا بین 8 تا 10 دلار دریافت می کنند.

هزینه زندگی با توجه به زندگی در خوابگاه ماهیانه 250 الی 350 دلار در ماه می باشد. در صورت زندگی در خانه ای مستقل حداقل هزینه ماهیانه 650 الی 800 دلار خواهد بود.

هزینه تحصیل در این کشور نیز سالانه 3000 تا 4000 دلار می باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp