تحصیل و زندگی در اسپانیا

مهاجرت

تحصیل در اسپانیاتحصیل در اسپانیا

امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت جهت تحصیل در اسپانیا را دارند. دانشگاه های اسپانیا از ارزش و اعتبار علمی در جهان برخوردار است که برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب خوبی به نظر می آید.

اسپانیا دارای دانشگاه های معتبر همچون مادرید و بارسلونا می باشد که دارای  رنکینگ های ایده آلی هستند و همین امر سبب ترغیب متقاضیان به جهت ادامه تحصیل در اسپانیا می شود. در تمامی مقاطع امکان تحصیل به زبان انگلیسی با توجه به رشته دانشجو در دانشگاه های اسپانیا وجود دارد.

شرایط تحصیل در اسپانیا

◾️کارشناسی

مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 تا 4 سال است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه 3000 تا 5000 یورو می باشد.

◾️کارشناسی ارشد

طول دوره کارشناسی ارشد در این کشور 2 سال است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر از مقطع کارشناسی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 2000 تا 30000 یورو می باشد زبان تحصیل در این دوره انگلیسی، اسپانیایی و یا انگلیسی  _  اسپانیایی (به صورت توام) میباشد.

◾️دکترا

داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 3 تا 5 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است.

هزینه یک سال زندگی دانشجویی به عنوان فرد مجرد در شهرهای اسپانیا حدودا بین 6500 تا 8500 یورو میباشد. همچنین برای تامین هزینه های لازم دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند بین 10 تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت در حین تحصیل مشغول به کار شوند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی