تحصیل در استرالیا

مهاجرت

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا جزو یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت تحصیلی به شمار میرود.تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور استرالیا جزء صد دانشگاه برتر جهان حساب میشود.

استرالیا با ارائه طیف وسیعی از دوره ها و مدارک مختلف، یافتن رشته تحصیلی مورد علاقه شما را برای علاقمندان این کشور لذت بخش تر کرده است. مدارک صادر شده از سوی دانشگاه های استرالیا در تمام دنیا شناخته شده هستند.

مقصدی رو به رشد: استرالیا با سرعت زیادی در حال تبدیل شدن به یکی از پر جاذبه ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. اکنون استرالیا پس از آمریکا و انگلستان، سومین کشوری است که بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در خود جای داده است.

مهاجرت به استرالیا چه مزایایی را شامل میشود؟

مهاجرت به استرالیا مزایای زیادی به همراه دارد. مانند صدور مجوز کار در این کشور، امکان سرمایه گذاری در کشور زیبای استرالیا،اخذ وام های تحصیلی و تحصیل در این کشور،امکان استفاده از بیمه سلامت و خدمات بهداشتی، استفاده اولاد از امکانات سلامت و آموزشی، امکان دریافت پاسپورت استرالیا پس از اخذ شهروندی.

شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا

 • داشتن گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه تست مدیکال استرالیا مبنی بر سلامت متقاضی
 • دارا بودن مدرک زبان با نمره مورد قبول در روش مهاجرتی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه فرم‌های تکمیل شده
 • سن مناسب
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک تحصیلی

دوره کارشناسی-تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا در دوره کارشناسی به طور معمول 3 سال به طول می انجامد. دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی می توانند با اضافه نمودن1 سال و به اتمام رساندن این مقطع تحصیلی در 4 سال مدرک کارشناسی Honors خود را از دانشگاه دریافت نمایند.

هزینه تحصیل در دوره لیسانس:
– 10,000 تا 13,500 دلار در سال برای دوره هایی نظیر هنر، تجارت، اقتصاد و حقوق
– 11,000 تا 16,500 دلار در سال برای دوره های مبتنی بر آزمایشگاه نظیر دوره های علوم و مهندسی

کارشناسی ارشد-تحصیل در استرالیا

ورود به این مقطع و تحصیل در استرالیا با توجه به نمرات دوره كارشناسی می باشد. طول اين دوره بستگی به دوره كارشناسی دارد به اين صورت كه يكسال تحصيل تمام وقت بعد از دوره چهارساله ليسانس و يا دو سال تحصيل تمام وقت پس از دوره سه‌ ساله ليسانس لازم است.

هزینه تحصیل در  دوره لیسانس:
– هزینه تحصیل در این مقطع به طور کلی 20,000 الی 37,000 دلار در سال می باشد.

دكتری و فوق دكتری-تحصیل در استرالیا

اين دوره‌ها معمولاً پژوهشی است و بايد طی اين پژوهش، موضوع جديدی در رشته مربوطه ارائه گردد.

هزینه تحصیل در دوره دکتری:
– دکتری: 14,000تا 25,000 دلار در سال

آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا :

 1. آیلتس IELT
 2. کمبریج CAE
 3. تافل TOEFL iBT
 4. پی تی ای PTE
 5. او ای تی OET

ویزای تحصیلی

تحصیل، یکی از بهترین و ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور است و برای دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند مزایای زیادی دارد مانند:  تحصیل در دانشگاه های مطرح که از امکاناتی بالا برخوردار هستند ، امکان کار حین تحصیل کردن ،امکان دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا، و شانس بسیار بالا برای پیدا کردن کار و اخذ اقامت استرالیا پس از فارغ التحصیلی.

فرقی نمی کند که ویزای دانشجویی استرالیا را برای گرفتن اقامت دائم به واسطه آن میخواهید یا به فکرتحصیل در دانشگاه های این کشور میباشید، در هر صورت باید شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی و دانشجویی را داشته باشید. برای صادر شدن ویزای دانشجویی استرالیا، توان مالی ،تاهل،سابقه تحصیلی و کاری، فاصله شغل و رشته تحصیلی و موارد دیگری بررسی میگردد. درصورتی که از ایران، درخواست ویزا دانشجویی استرالیا را داشته باشید، تمام مراحل صدور ویزا و ارزیابی ، در ایران انجام میشود و بین یک تا سه ماه زمان میبرد و فقط در موارد خاص، بازه زمانی صدور، کمی طولانی تر خواهد شد.

سه ویزا برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا وجود دارد

 • ویزای دانش آموزی و دانشجویی استرالیا Student visa
 • ویزای گاردین استرالیا Student Guardian visa
 • ویزای آموزش شغلی و مهارتی استرالیا Training visa

ویزای دانشجویی برای پنج سال صادر میشود و امکان تمدید نیز دارد و یکی از شروط اصلی دریافت ویزای دانش آموزی و دانشجویی استرالیا ثبت نام کردن در یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی استرالیا است .

مهاجرت از طریق تخصص به استرالیا

با توجه به شرایط کنونی، مهاجرت به کشورهای جهان اول تبدیل به رویایی برای بسیاری از هموطنان ما شده است. در میان کشورهای مهاجرپذیر، استرالیا نیز به یکی از مقاصد محبوب ما ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شده است و تعداد متقاضیان تحصیل در استرالیا در ایران فراوان است.

با توجه به آنچه در بالا به آن اشاره شد و با هدف تسهیل تصمیم گیری و ارزیابی در مورد مهاجرت به کشور استرالیا برای متقاضیان گرامی، در لینک ذیل به توضیحاتی درباره انواع مختلف ویزا جهت مهاجرت به استرالیا میپردازیم.

📌جهت اطلاع از شرایط اقامت از طریق کار (انواع ویزای استرالیا) به لینک زیر مراجعه فرمایید:

شرایط اخذ اقامت استرالیا

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی با شماره 28421819-021  تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی