تحصیل و زندگی در اتریش

مهاجرت

تحصیل در اتریشتحصیل در اتریش

اتریش کشوری واقع در قلب اروپا در میان رشته کوه‌های بی‌نظیر آلپ و مهد هنر و موسیقی جهان بوده که دارای فرهنگ غنی اروپایی و شرایط مناسب برای ادامه تحصیل می‌باشد. کشور اتریش با دارا بودن دانشگاه‌های ممتاز اروپا و جهان با رتبه زیر ۱۰۰، دارا بودن رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال ۲۰۱۲، رفاه و کیفیت زندگی بالا، برخورداری از کیفیت آموزشی بسیار بالا در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل می‌باشد و سالانه هزاران متقاضی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند.

شرایط تحصیل در اتریش

کارشناسی

طول دوره 3 سال می باشد.تدریس در این مقطع در اکثر رشته های دانشگاهی به زبان آلمانی می باشد.دانشجویان اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند.

کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل 2 سال می باشد و دانشجو اجازه 20 ساعت کار به صورت هفتگی را دارا می باشد.بسیاری از رشته های مهندسی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود.

دکترا

طول تحصیل در این دوره 4 سال می باشد و تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دانشجویان این دوره می توانند به صورت پاره وقت هفتگی به مدت 30 ساعت در حین تحصیل به کار بپردازند.

هزینه های سالیانه در اتریش

هزینه ها در اتریش

یکی از مسائل مهمی که همیشه برای ادامه تحصیل و زندگی در خارج از کشور برای متقاضیان حائز اهمیت است هزینه های زندگی در کشور مقصد میباشد.

به طور متوسط هزینه زندگی و تحصیل در اتریش سالیانه 8000 تا 10000(ماهیانه بین 600 تا 800) یورو می باشد که این هزینه باید برای اخذ ویزای تحصیلی به صورت ساپورت مالی یا وجه پرداخت شده به یک حساب بانکی در اتریش ارائه شود.

شهریه دانشگاه ها: از 380 یورو الی 740 یورو برای هر ترم تحصیلی به زبان آلمانی، متناسب با رشته و دانشگاه می باشد. شایان ذکر است تحصیل به زبان انگلیسی چند برابر و به طور متوسط ترمی 5000 یورو هزینه دارد که از اکثر کشورهای اروپایی کمتر و به صرفه تر است.

طبق بررسی بین المللی مخارج زندگی توسط موسسه بین المللی مرکز اتریش رتبه 21 دنیا را از نظر هزینه های مناسب برای زندگی دارا میباشد.

در این بررسی 143 شهر بزرگ در جهان در خصوص مسئله مخارج زندگی مورد تحقیق قرار گرفته اند که ژاپن و روسیه در مقام اول قرار دارند و توکیو گران ترین شهر دنیا شناخته شده است.

در ضمن اتریش دارای مناسب ترین قیمت ها در اروپای مرکزی جهت اجاره مسکن و دفتر کار میباشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان