زندگی و تحصیل در آلمان

مهاجرت

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به دلیل کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیار بالای دانشگاه های آلمانی در رنکینگ های جهانی، مورد استقبال گسترده علاقمندان به تحصیل بوده است.

شرایط تحصیل در آلمان

مقطع کارشناسی

زبان تدریس در مقطع لیسانس به زبان آلمانی می باشد و به همین دلیل دانشجو برای اخذ پذیرش تحصیلی می بایست دارای مدرک B1 زبان آلمانی باشد. طول مدت تحصیل در این مقطع 4 سال می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد

زبان تدریس در دوره ارشد هم به صورت آلمانی و هم انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان جهت ادامه تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B1 باشند.طول مدت تحصیل دوره ارشد 2 ساله می باشد.

مقطع دکترا

مقطع دکترا در این کشور 2 تا 3 سال می باشد . زبان تحصیل در آلمان در مقطع دکتری در بیشتر رشته ها انگلیسی می باشد.مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دوره دکتری آیلتس 7 می باشد.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل دوره لیسانس

عموم دانشگاه های آلمان دولتی هستند. با این حال هزینه هایی بابت ارائه خدمات از طرف دانشگاه دریافت می شود. این هزینه ها بسته به دانشگاه بین 150 تا 250 یورو در هر ترم است.در کنار دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی نیز در آلمان وجود دارند که در حالت میانگین شهریه تحصیل در این دانشگاه ها می تواند به بیش از 10000 یورو در سال برسد.

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس و دکترا

شهریه تحصیل در دوره فوق لیسانس حدود 5000 یورو برای هر ترم می باشد. در دانشگاه های خصوصی این هزینه ممکن است به بیش از 25000 یورو برسد. در مقطع دکترا نیز بسته به سطح آموزشی تنها هزینه مربوط به خدمات دانشجویی بین 150 تا 200 یورو باید پرداخت گردد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp