info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

تاییدیه زاب آلمان 2024 و نحوه گرفتن آن

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

مراحل و هزینه های تاییدیه زاب آلمان 2024

اگر قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به آلمان را دارید، باید برای دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی خود اقدام کنید. اخذ این تاییدیه از طریق سایت زاب ممکن است. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط و هزینه های مربوط به تاییدیه مدارک در آلمان را بررسی کنیم.

تاییدیه زاب چیست؟

Zab که کوتاه‌شده‌ عبارت Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen به معنی اداره مرکزی آموزش خارجی است، به مقایسه سیستم های آموزشی آلمانی و غیرآلمانی می‌پردازد. به عبارت دیگر زاب تعیین می‌کند که مدرک تحصیلی شما در سطح کدام یک از مدارک تحصیلی آلمان است. شما با مراجعه به سایت زاب، آماده‌سازی مدارک، تکمیل فرم زاب و پیشبرد باقی مراحل می‌توانید به این تاییدیه برسید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که تاییدیه دیگری به نام تاییدیه آنابین نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد. آنابین که یک پایگاه داده از مجموعه‌ای گسترده از مدارک و دانشگاه های سراسر جهان است، عموماً پله‌ اول اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی به شمار می‌رود و اگر کسی از این طریق موفق به اخذ گواهی تاییدیه نشد، به سراغ تاییدیه Zab می‌رود.

این تاییدیه منقضی نمی شود و در سراسر کشور آلمان نیز معتبر است.

هزینه تاییدیه زاب

از ابتدای ماه ژوئن هزینه زاب برای مدرک تحصیلی اول 208 یورو و برای مدرک تحصیلی دوم نیز 208 یورو افزایش پیدا کرده است. قبلا این هزینه برای مدرک اول 200 یورو و برای مدرک دوم 100 یورو بود، اما با تغییرات جدید هزینه زاب برای هر مدرک 208 یورو (برای هر مدرک 416 یورو) می باشد.

در ضمن در صورت فراموشی نام کاربری و پسورد سایت Bund ID برای ورود به سایت زاب و نیاز به پرینت جدید از تاییدیه ای که قبلا دریافت کرده بودید، باید درخواست بزنید و مبلغ 104 یورو پرداخت نموده تا یک پرینت از تاییدیه خود دریافت کنید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
13 ژوئن 2024

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp