info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

بررسی مزایا و معایب تحصیل در کانادا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

تحصیل در کانادا از سطح ابتدایی تا دانشگاه آرزوی خیلی از افراد است. علت اشتیاق به تحصیل در کانادا این است که آموزش در سطح بالا انجام می‌شود و دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی می‌توانند فرصت‌ های شغلی فراوانی داشته باشند. تحصیل افراد در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صورت می‌گیرد. ما در مطلب امروز قصد داریم در مورد مزایا و معایب تحصیل در کانادا اطلاعاتی به شما ارائه کنیم. اگر در آینده نزدیک، قصد مهاجرت و تحصیل در این کشور را دارید لازم است از قبل با مزایا و معایب تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی مطلع شوید. در ادامه همراه ما باشید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان

کشور کانادا از ۹۰ دانشگاه برخوردار است. از بین آنها ۷۳ دانشگاه دولتی و بقیه خصوصی هستند. دانشگاه‌ های زیادی در این کشور از لحاظ کیفیت تحصیلی و مدرک تحصیلی معتبر معروف هستند؛ از این رو داشتن مدرک تحصیلی از این دانشگاه در بسیاری از کشورهای جهان مورد تایید است.

جهت اخذ فرصت مطالعاتی کانادا ، می توانید با کارشناسین ما در موسسه آرتا در ارتباط باشید .

تحصیل به زبان انگلیسی

از مزایای دیگر تحصیل در این کشور این است که آموزش‌ها به زبان رایج انگلیسی ارائه می‌شود. اگر چه زبان‌ های اصلی کانادا فرانسوی و انگلیسی است؛ اما چون بیشتر شهروندان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند در دانشگاه‌ ها دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. زبان انگلیسی در تمام دنیا شناخته شده است و دانشجویان بین‌المللی خصوصا ایرانی که به این زبان مسلط باشند، می‌توانند به راحتی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در این کشور ادامه تحصیل دهند.

مهاجر پذیر بودن کانادا

برخی از کشورهای معروف در جهان به دلیل اینکه قوانین سفت‌ و سختی دارند یا شرایط زندگی در آنها به علت گرانی‌‌ های فراوان سخت است، نسبت‌ به کشور های دیگر افراد کمی را برای مهاجرت قبول می‌کنند‌. کانادا از جمله کشورهای بسیار مهاجر پذیر و از جوامع چند فرهنگی به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که به کشور ۷۲ ملت معروف است. در این کشور تبعیض نژادی، قومی و فرهنگی کمتری دیده می‌شود و دانشجویان بین‌المللی با انواع فرهنگ‌‌ ها آشنا می‌شوند.

امنیت در کانادا

یکی از مواردی که در هنگام انواع مهاجرت به کشورهای مختلف جهان حائز اهمیت زیادی است به امنیت این کشور مربوط می‌شود؛ چرا که اگر امنیت وجود نداشته باشد سطح کیفی زندگی، شغلی، تحصیل، مهاجرت توریستی و … کاهش می‌یابد؛ به این ترتیب تعداد کمی از افراد اقدام به مهاجرت به آن کشور می‌کنند. وجود امنیت در شهرهای مختلف کانادا در سطح جهانی سبب افزایش مهاجرت از کشورهای مختلف می‌شود. از جمله شهرهای معروف آن که از سطح امنیت بالایی قرار دارد شهر تورنتو، مونترال و هالیفاکس هستند. والدین می‌توانند با خیال راحت فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌ ها‌ بفرستند.

امکان کار در حین تحصیل

کار کردن همزمان با تحصیل یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه‌‌ های کانادا است؛ به این ترتیب که دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در اوقات فراغت می‌توانند برای تأمین شهریه و هزینه‌‌ های دیگر 10 تا 30 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویانی که می‌خواهند در حین تحصیل به صورت نیمه وقت کار کنند، باید از بیمه‌ اجتماعی در ویزا برخوردار بوده و در ویزای آنها مجوز کار صادر شده باشد.

اخذ تابعیت کانادا با تحصیل در این کشور

دانشجویان بین‌‌المللی با تحصیل در دانشگاه‌‌های گوناگون کانادا، این امکان را پیدا می‌کنند که از طریق ویزای تحصیلی، تابعیت این کشور را نیز بگیرند. برای گرفتن تابعیت کانادا دانشجویان می‌‌توانند بعد از اینکه یک‌ سال در این کشور کار کردند برای اقامت دائم اقدام کنند و می‌توانند بعد از اینکه ۳ تا ۵ سال از مدت اقامت دائم آنها سپری شد، تابعیت این کشور را اخذ کنند.

کار کردن فرد همراه با دانشجو در کانادا

در بعضی از کشورها زمانی که در دانشگاه‌ های خود دانشجو را پذیرش می‌کنند از پذیرش همراه او خودداری کرده و فقط فردی را پذیرش می‌کنند که به عنوان مهاجر در آن کشور تحصیل کند. کشور کانادا از جمله کشورهایی است که علاوه‌ بر اینکه دانشجویان زیادی را از کشورهای دیگر پذیرش می‌کند، همراهان آنها که خانواده درجه یک دانشجوها هستند را نیز قبول می‌کنند‌. این افراد ویزای همراه کانادا را می‌گیرند و با دانشجو به کانادا مهاجرت می‌کنند. آنها می‌توانند تا پایان تحصیل دانشجو با او همراه باشند؛ همچنین افراد همراه دانشجو می‌توانند به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شوند و تا زمان اتمام تحصیل دانشجو کار کنند.

دریافت اقامت پس از تحصیل

دانشجویان این کشور این امکان را پیدا می‌کنند که بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور کار کنند و یکی از شهرها را برای اقامت انتخاب کنند. بعد از اینکه تحصیلات دانشجو به پایان رسید تا سه ماه بعد از تحصیل ویزای دانشجویی کانادا هم تمام می‌شود. لازم به ذکر است مدت دوره تحصیلی دانشجو باید از ۸ ماه بیشتر باشد.

اگر مدت دوره کمتر از ۸ ماه باشد برای دانشجو مجوز کار صادر نمی‌شود و قادر به دریافت اقامت نخواهد بود. دانشجویان دوره کارشناسی که ۴ سال تحصیل می‌کنند ویزای دانشجویی آنها ۴ ساله بوده و مجوز کارشان ۳ ساله است یعنی دانشجویان می‌توانند تا ۳ سال در آن کشور کار کنند.

همنشینی با دانشجویان با استعداد

از مزایای تحصیل در کانادا مواجه شدن با افراد با هوش و با استعداد است. کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه‌ های آن به اندازه‌ای بالاست که حتی برای تحصیل در مدارس ابتدایی آن باید هوش بالایی داشته باشید و تلاش زیادی کنید تا از پس درسها بربیایید. به علت بالا بودن سطح رقابت در بین دانشجویان این کشور شما هم می‌توانید بعد از مدتی پیشرفت خوبی داشته باشید.

وجود امکانات تفریحی و رفاهی بالا

با تحصیل در کانادا می‌توانید علاوه بر پیشرفت در زمینه آموزش با جنبه‌های مختلف زندگی آشنا شوید. مثلا می‌توانید در دانشگاه‌ ها و مدارس کانادا با شرکت در نمایش‌ های جذاب تئاتر یا بازدید جشنواره‌ های مشهور جهانی از لحاظ هنری پیشرفت کنید؛ حتی می‌توانید از امکانات ورزشی زیادی برخوردار شوید؛ بنابراین غیر از پشت سر گذاشتن دروس آموزشی در کانادا می‌توانید در زمینه هنرها و تجربه‌های جدید هم فعال باشید و زندگی با کیفیت و مفیدی داشته باشید.

امکان آموزش تجربی

وقتی مشغول تحصیل در دروس مختلف هستید، بسیاری از درس‌ ها را به صورت تئوری یاد می‌گیرید و فهم دقیقی از مباحث ندارید علت آن کاربردی نبودن مباحث آموزشی است؛ اما این شرایط در کشور کانادا به گونه دیگری است و دانشجویان و دانش آموزان لذت آموزش تجربی را می‌چشند. وقتی مشغول فعالیت در دوره‌ های کارآموزی متناسب با رشته خود باشید اعتماد به نفس بیشتر و مهارت بالاتری کسب می‌کنید و برای بازار کار آماده می‌شوید. یعنی بعد از اینکه فارغ‌ التحصیل شدید می‌توانید با مهارتی که کسب کردید و تخصصی که به دست آوردید به بازار کار وارد شوید.

معایب تحصیل در کانادا

فاصله زیاد با ایران

یکی از معایب تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌‌ های کشور کانادا مشغول به تحصیل هستند این است که کشور ما فاصله زیادی با این کشور دارد. دانشجویان ایرانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور هستند زمانی که قصد دارند در تعطیلات به کشور برگردند و با خانواده دیدار کنند، سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند و باید چند بار به تعویض هواپیما بپردازند.

شهریه دانشگاه

اگر چه دانشگاه‌‌ های برتر کانادا امکانات و ویژگی‌‌ های مثبت بسیار زیادی دارند؛ اما ممکن است برای بعضی از دانشجوها هزینه زیادی برای تحصیل و شهریه دانشگاه لازم باشد.

شرایط آب و هوایی

یکی دیگر از معایب تحصیل در کانادا وجود شرایط آب‌ و هوایی در برخی از شهرهای این کشور است. چون کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی به قطب شمال نزدیک است آب‌ و هوای سرد و سوزناکی دارد و سردی آن در شهرهای مختلف به علت وسعت زیاد این کشور متفاوت است. شهرهایی که در بخش شمالی کانادا واقع است به قطب شمال نزدیک بوده و هوای بسیار سردی در طول سال دارد. دمای شهرهای واقع در بخش جنوبی این کشور حدود منفی ۲۰ درجه سانتی‌ گراد در طول سال است. به علت سرمای زیاد در این کشور بسیاری از افراد قادر به زندگی در این شرایط نیستند و نمی‌توانند در آن ادامه تحصیل دهند.

سخن پایانی

شاید از افرادی باشید که قصد مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل را دارید. ما در مطالب بالا سعی کردیم مزایا و معایب تحصیل در کانادا را برای شما ذکر کنیم. با توجه به اطلاعاتی که ارائه دادیم شما می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و در آن تحصیل کنید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
27 اکتبر 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp