info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

بررسی ریسک‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه را دارند باید ریسک‌های آن را به طور کامل بررسی کنند. سرمایه‌گذاری در هر مکانی ریسک پذیری دارد و باید دقت بسیار زیادی در انجام این کار داشت. در کشور ترکیه برای دریافت شهروندی می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. یکی از این روش‌ها سرمایه‌گذاری است که برای اجرای آن روش‌های مختلفی وجود دارد. در صورتی که شما قصد انجام چنین کاری را داشته باشید باید مدیریت ریسک داشته و سرمایه خود را به صورت صحیح مدیریت کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره ریسک سرمایه‌گذاری در ترکیه با ما همراه شوید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ریسک سرمایه گذاری در ترکیه و مدیریت صحیح آن

از آنجایی که در اقتصاد ترکیه موانع مختلفی مانند بی‌ثباتی سیاسی و کاهش ارز ارزش لیر وجود دارد، سرمایه‌گذاری در آن ریسک دارد. دولت ترکیه با مدیریت صحیح مشکلات سیاسی و اقتصادی برنامه‌های امنی برای سرمایه‌گذاران به وجود می‌آورند تا آنها بتوانند مشکلات خود را حل کنند. مدیریت صحیح دولت این کشور باعث شده که کشور ترکیه به منطقه نسبتاً امن برای سرمایه‌گذاران شناخته شود.

در هر سال سرمایه‌گذاران خارجی زیادی در کشور ترکیه اقدام به ثبت شرکت می‌کنند یا سرمایه خود را در بخش‌های مختلف مانند املاک خرج می‌کنند. سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه با هدف سوددهی زیاد و یا دریافت شهروندی انجام می‌شود. در چندین سال اخیر آمار خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها افزایش یافته است. هر شخص که قصد خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشد باید ریسک‌های آن را نیز بپذیرد.

ریسک سرمایه گذاری در ترکیه به خاطر کاهش ارزش لیر

از آنجایی که به دلایل مختلف ارزش لیر در ترکیه کاهش پیدا می‌کند سرمایه‌گذاری در این کشور ریسک خواهد داشت. ارزش لیر در کشور ترکیه تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد و گاهی اوقات ارزش آن نسبت به دلار کاهش پیدا می‌کند. نوسانات موجود در بازار جهانی تاثیر بسیار زیادی در ارزش لیر می‌گذارد. اگر این نوسانات تاثیر مثبتی داشته باشند سرمایه‌گذاران به سوددهی بالایی می‌رسند؛ البته نباید فراموش کنید که گاهی اوقات به دلیل کاهش ارزش لیر ممکن است سوددهی سرمایه‌گذار کاهش پیدا کند.

 اقتصاد پر رونق و ریسک سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از عواملی که تاثیر زیادی در کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در ترکیه دارد افزایش گردشگران است. وجود گردشگران باعث رونق فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه شده و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد. کشور ترکیه در سال ۲۰۱۸ به رتبه دوم در ارتباط با اقتصاد پررونق و به رتبه سیزدهم در رابطه با رشد اقتصادی رسید. از آنجایی که در این کشور جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد ریسک سرمایه‌گذاری در آن پایین است.

تاثیر مقدار جمعیت بر ریسک سرمایه گذاری در ترکیه

میزان جمعیت نیز تاثیر زیادی در ریسک سرمایه‌گذاری ترکیه دارد. از آنجایی که جمعیت این کشور هر ساله رو به رشد است ریسک در این کشور کاهش پیدا کرده است. جمعیت بزرگ نیاز به یک بازار بزرگ داشته و رونق اقتصادی در آن افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که در این کشور تولیدات محلی و واردات صادرات محصولات مختلف انجام می‌شود کسب و کارها رونق داشته و سرمایه‌گذاری اثرات مثبتی دارد.

در کشور ترکیه نسل جوان تعداد زیادی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و به همین دلیل در این کشور نیروهای کار حرفه‌ای زیادی وجود دارند. این مورد‌ باعث نقطه قوت اقتصاد این کشور شده و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد.

زیر ساخت‌های ترکیه و تاثیر آن بر سرمایه گذاری

ریسک‌ها و مشکلات سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در برابر جمعیت زیادی که در کشور ترکیه وجود دارد به‌راحتی می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. کشور ترکیه در حال پیشرفت است و در آن انواع امکانات رفاهی و شهری وجود دارند. در این کشور ساخت انواع مکان‌های دیدنی و مراکز خرید و حتی فرودگاه‌های مختلف باعث ارتقای زیرساخت این کشور شده است. با این وجود کشور ترکیه به عنوان مقصود جذاب برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری در آن کاهش زیادی پیدا کرده است. در صورتی که بخواهید در یک بخش مثبت این کشور سرمایه‌گذاری کنید می‌توانید به خرید ملک روی آورید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ریسک سرمایه گذاری در ترکیه و مقایسه صادرات و واردات این کشور

هرچه اقتصاد یک کشور بیشتر باشد قدرت اقتصادی آن نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر بخواهید ریسک سرمایه‌گذاری در ترکیه را به طور دقیق شناسایی کنید می‌توانید صادرات و واردات این کشور را با یکدیگر مقایسه کنید. از کشور ترکیه محصولات بسیار متنوعی به کشورهای دیگر صادر می‌شود که باعث رونق اقتصادی آن شده است. واردات این کشور نیز شامل محصولات مختلف و متنوعی می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور را کاهش داده است.

خطرات و ریسک سرمایه گذاری در ترکیه

با توجه به مطالب بالا ریسک سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه پایین است اما گاهی اوقات نیز خطرات آن افزایش پیدا می‌کند. از خطرات سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به آسیب پذیری لیر در برابر شوک‌های داخلی و خارجی این کشور اشاره کرد. در سال ۲۰۲۰ بحران کووید ۱۹ اثرات منفی زیادی در اقتصاد این کشور گذاشت و ریسک سرمایه‌گذاری را افزایش داد. از سال ۲۰۲۰ تا به حال اقتصاد این کشور رونق بیشتری پیدا کرده و ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور کاهش یافته است. از خطرات  دیگر می‌توان به وجود ریسک بازپرداخت بدهی شرکت‌ها و بانک‌های ضعیف ترکیه نیز اشاره کرد. شکاف عمیقی که بین افراد جامعه این کشور در برابر با جدایی دین و سیاست وجود دارد نیز از خطرات ریسک سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. در این کشور وابستگی زیادی به تامین سرمایه از خارج از کشور وجود داشته که به عنوان یک خطر محسوب می‌شود. از خطرات دیگر در سرمایه گذاری در کشور ترکیه می‌توان به فشارهای تورمی بالا و تضعیف ذخایر بانک مرکزی اشاره کرد. اگر بخواهید بزنید که میزان ریسک کسب و کارها در ترکیه چقدر است باید تمامی خطرات و نقاط قوت سرمایه‌گذاری در این کشور را در نظر گرفته سپس میزان ریسک را به‌دست آورید.

نقاط قوت سرمایه‌گذاری در ترکیه

از نقاط سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • وجود نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده
  • بافت تولیدی توسعه یافته و انعطاف پذیر
  • موقعیت جغرافیایی مناسب (قرار گرفتن در میان اروپا و آسیا)
  • بهبود اقتصاد و قوی شدن اقتصاد این کشور پس از بحران COVID-19
  • بهبود عملکرد صادرارتی ترکیه

سرمایه گذاری در چه مواردی در ترکیه ریسک کمتری دارد؟

در کشور ترکیه روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. شما به تنهایی نمی‌توانید خودتان مهارت کافی برای به دست آوردن میزان ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور را به دست آورید. اگر بخواهید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید باید حتماً از یک فرد متخصص و با تجربه کمک بگیرید. این فرد به شما کمک می‌کند که در مواردی که ریسک کمتری در سرمایه‌گذاری آنها وجود دارد سرمایه‌گذاری کرده و شرایط مناسبی برای خودتان به وجود آورید.

یکی از راهکارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در این کشور خرید املاک و مستغلات ترکیه است. شما می‌توانید یک برند ترکی را برای خودتان خریداری کنید تا به بازدهی بالا و سود زیادی برسید. خرید یک رستوران یا کافه می‌تواند با توجه به تعداد گردشگران زیادی که به ترکیه سفر می‌کنند بازده زیادی برای شما داشته باشد.

صنعت توریسم و تاثیر آن بر ریسک سرمایه گذاری در ترکیه

در سال‌های اخیر، تعداد گردشگرانی که سفر به ترکیه را در برنامه خود قرار داده‌اند افزایش یافته‌ است. این امر علاوه بر رونق فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش صنعت توریسم، منجر به افزایش تقاضا در رابطه با خرید ملک شده است، زیرا بیشتر گردشگرانی که از این کشور پرجاذبه و زیبا بازدید می‌کنند به سرمایه‌گذاری در این کشور و اخذ اقامت ترکیه علاقه‌مند می‌شوند.

حقیقت این است که ترکیه کشوری است که اقتصاد پررونق و موفقی دارد و همچنین کشوری در حال پیشرفت است. این کشور در سال ۲۰۱۸، رتبه دوم را در رابطه با اقتصاد پررونق و همچنین رتبه ۱۳ را در رابطه با رشد اقتصادی و استانداردهایش کسب کرد. بنابراین ریسک سرمایه گذاری در ترکیه به خاطر جاذبه‌های طبیعی و توریستی و رفت و آمد گردشگران بسیار، از بیشتر نقاط دنیا تا حد زیادی پایین خواهد بود.

سخن پایانی

همونطور که در این مطلب توضیح دادیم سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌تواند با ریسک و خطراتی همراه شود. میزان ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر است. اگر به دنبال یک روش مناسب برای سرمایه‌گذاری هستید می‌توانید این کشور را برای خودتان انتخاب کنید. برای سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌توانید نسبت به خرید یک ملک اقدام کرده و یا یک شرکت را برای خودتان تاسیس کنید. در صورتی که شما سرمایه‌گذاری سوددهی در این کشور داشته باشید می‌توانید حق شهروندی آن را نیز دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید با شماره‌های ما تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
11 نوامبر 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp