آشنایی با کشور ترکیه

مشاوره

ترکیه کشوری اوراسیایی است. این کشور در حوزه مدیترانه واقع شده است. این کشور در شمال شرقی ایران و بین قاره های اروپا و آسیا قرار داد. آب و هوای ترکیه ترکیبی از آب و هوای کوهستانی و نسبتا سرد و مدیترانه‌ ای و معتدل می باشد. وجود پستی و بلندی در ترکیه باعث ایجاد تفاوت‌های آب‌ وهوایی در بین مناطق این سرزمین شده است. بهترین فصل برای سفر به ترکیه بهار و پاییز است.

اشتغال و زندگی دانشجویی

نرخ بیکاری در حال حاضر درترکیه 14 درصد می باشد. ترکیه با تولید ناخالص داخلی حدود 766 میلیارد دلار، رتبه هجدهم را در جهان به خود اختصاص داده است. دانشجویان در ترکیه با توجه به مقطع تحصیلی می توانند پس از دریافت مجوز کار در این کشو به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند.

کشور ترکیه از لحاظ فرهنگی یکی از غنی‌ ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مساجد باشکوه، کلیساهایی با قدمت بیش از هزاران سال، فستیوال‌ های سینمایی و جشنواره های موسیقی متنوع از جاذبه های فرهنگی و تاریخی این کشوربه شمار میروند.

این کشورهمچنین از لحاظ طبیعی کشوری زیبا و چشم‌ نواز است. پارک های ملی، آبشارهای زیبا و تنگه‌ های منحصر به فرد از جمله جاذبه های طبیعی این کشور محسوب می‌شود. دسترسی چندجانبه به دریا امکان انواع ورزش های آبی و زمستانی را برای شهروندان ترکیه در فصول گرم و سرد فراهم می کند.

وسایل نقلیه عمومی در ترکیه و هزینه استفاده از آن ها یکی از مهم ترین معیارهای اساسی در کیفیت زندگی دانشجویان بین الملی در ترکیه است. حمل و نقل شهری در این کشوراز ایمنی بالایی برخوردار است. از جمله این وسایل می توان به مترو، اتوبوس، تراموا و تاکسی اشاره کرد.

بیمه درمانی عمومی برای دانشجویان بین المللی از طرف دولت صادر می شود که این اجازه را به دانشجویان می دهد تا در بیمارستان های خصوصی با تفاوت بسیار اندکی از خدمات درمانی آنها بهره مند شوند.

معرفی دانشگاه

دانشگاه‌ها ی این کشور به دو دسته دانشگاه‌ های عمومی و دانشگاه‌ های خصوصی تقسیم می‌شوند. دانشگاه‌های عمومی در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی شهریه کمتری دریافت می‌کنند و همچنین از اعتبار بیشتری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی برخوردار هستند. البته برخی از دانشگاه‌ های خصوصی نیز جزء دانشگاه‌ های معتبر جهان محسوب می‌شوند.

شهریه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی در مقایسه با دانشگاه های آمریکایی، کانادایی، استرالیایی و انگلیسی به مراتب ارزان تر و به صرفه تر هستند. برای آشنایی با دانشگاه‌های ترکیه با کلیک بر روی نام دانشگاه مورد نظر خود، از شرایط آنها مطلع شوید.