زبان

آزمون های زبان برای مهاجرت

مهاجرت

CELPIP

آزمون سلپیپ (CELPIP) چیست؟

تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا می دانند در هر شرایطی برای مهاجرت به کانادا، دانش زبان انگلیسی یکی از ضروریات است و تمام مهاجران نیازمند آن هستند که با یکی از آزمون‌های بین‌المللی، سطح توانایی خود در زبان انگلیسی را برای دولت کانادا مشخص کنند.

با گسترش پذیرش مهاجران از طریق اکسپرس انتری در کانادا، سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) آزمونی کاملا کانادایی و منحصر به فرد را طراحی کرده که به متقاضیان مهاجرت این امکان را می دهد توانایی‌های خود را در به کارگیری از زبان انگلیسی در شاخه‌های مختلف را به نمایش بگذارند. این آزمون که بر بر پایه دانش انگلیسی در کانادا تهیه و تنظیم شده‌ است به طور واضح و دقیق، توانایی‌های شرکت کنندگان را در شرایط متنوعی می‌سنجد.

آزمون CELPIP در دو گروه برگزار می‌شود: آزمون CELPIP-General و آزمون CELPIP-General LS.

در آزمون سلپیپ جنرال هر چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، نگارش و گفتار مورد ارزیابی قرار می گیرد. در آزمون سلپیپ ال اس تنها مهارت های شنیداری و گفتاری بررسی می شوند.

آزمون سلپیپ به طور کاملا آنلاین در کشورهای کانادا، آمریکا، هند، فیلیپین و امارات متحده برگزار می‌شود. این آزمون با تکیه بر لهجه‌ی روان و سلیس کانادایی برای افرادی که مایل به مهاجرت و انطباق با زندگی در کانادا هستند بهترین گزینه‌است.آزمون CELPIP کاملا توسط کامپیوتر و آنلاین انجام می شود که از این نظر اعتبار بسیار بالایی دارد و شرکت‌ کنندگان تمام مراحل امتحان را بدون صرف هزینه‌ اضافی برای جلسات متعدد حضوری و ملاقات با کارشناسان، تنها در یک جلسه  تمام مراحل را خواهند گذراند.

نتایج آزمون CELPIP در سریع‌ترین زمان ممکن یعنی تنها هشت روز کاری ارسال می‌شود. علاوه بر این به شرکت کنندگان این امکان داده می‌شود که با انتخاب گزینه‌ اکسپرس، نتایج آنلاین را تنها  پس از سه روز کاری دریافت کنند.

IELTS

آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون به زبان انگلیسی است که برای مقاصد تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر، در 130 کشور جهان پذیرفته شده و به صورت مشترک توسط شورای British council و University of Cambridge ESOL استرالیا سازماندهی و برگزار می شود. مدرک آیلتس برای زندگی، تحصیل و کار در 135 کشور جهان به کار می آید.

بطور کلی دو آزمون آیلتس وجود دارد. آکادمیک (دانشگاهی) و جنرال (عمومی).

آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی مناسب است که قصد دارند در یک دانشگاه ادامه تحصیل دهند. آیلتس جنرال برای افرادی است که قصد دارند اقامت دائم کشور مورد نظرشان را دریافت نمایند.

آزمون آیلتس توانایی شما را در چهار بخش ارزیابی می کند: listening, reading, writing, speaking ، آزمونی که کمتر از 3 ساعت به طول می انجامد. در ایران در حال حاضر پنج موسسه به طور رسمی متوالی برگزاری آزمون آیلتس هستند.

TOEFL

تافل به روش های مختلفی برگزار می شود که از میان آنها در حال حاضر تنها فرمت تافل IBT در ایران برگزار می شود. اعتبار نمره تافل دو ساله است و بعد از دو سال اگر قصد دارید مدرک تافل خودتان را به دانشگاهی ارائه کنید، باید مجددا در آزمون شرکت کنید.
هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و هر فرد می تواند هر چند بار که بخواهد در این آزمون شرکت کند.

این آزمون در حدود سه و نیم ساعت طول می کشد. البته بعد از دو ساعت از شروع آزمون و بعد از اینکه بخش Listening را تمام کردید، یک استراحت 10 دقیقه ای خواهید داشت. دقت کنید که همه مراحل آزمون بصورت کامپیوتری خواهد بود و حتی در بخش Speaking هم پاسخ شما ضبط شده و بعداً ارزیابی می شود. بر خلاف آزمون آیلتس که در آن بخش Speaking در روزی غیر از روز آزمون برگزار می شود، در آزمون تافل همه مهارت ها در یک روز ارزیابی می شوند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی